- Regisztráció


 

Optikai száltípusok

  • Multi mode 
  • Single mode 

Single mode optikai szálakról

Leírás / Szabványosítási közösség/csoport  IEC SMF Type ITU Spec. TIA Spec
Standard Singlemode Fiber  B1.1 G.652 OS1
Atten      
Cutoff Shifted Fiber 1500-1600 nm  B1.2 G.654  
Low Water Peak Fiber (LWP/ZWP)  B1.3 G.652.D OS2
”minimális” csillapítás: 1360 - 1460 nm tartományban      
Dispersion Shifted Fiber 1550 nm  B2 G.653  
Non-Zero Dispersion Shifted Fiber DWDM kapcsolatokhoz, nagy teljesítmények átvitelére  B4 G.655  
Bend-Insensitive Fiber - Extra hajlíthatóság   G.657 A1 (r=10, mm)  
    G.657 A2 (r=7,5 mm)  
    G.657 B2 (r=7,5 mm)  
    G.657 B3 (r=5,0 mm)  

 

 

on